مبارزه با روند پیری (3)
موثرترین راه‌ها برای مبارزه با روند پیری با ورزش کردن
بهمن ۲۵, ۱۳۹۸
عوامل اصلی و فرعی ابتلا به پوکی استخوان
بهمن ۲۸, ۱۳۹۸

آیا واقعا ماسک جلوی ویروس خطرناک کرونا را می‌گیرد؟

در توصیه سازمان بهداشت جهانی؛ اولویت تمیزی دست‌ها می باشد. چطور درست استفاده نمودن از ماسک  به مصون ماندن ما در برابر ریزگردها و گرد و غبار، قطرات کوچک و ویروس‌ها می‌تواند کمک نماید؟

ویروس خطرناک کرونا (1)
خیلی از مردم از ترس ابتلا به ویروس کرونا از ماسک‌های پرکاربرد در عمل‌های جراحی برای پوشاندن صورت خود استفاده می‌نمایند. در بسیاری از شهرهای چین پوشیدن این ماسک‌ها اجباری گشته است. با این حال، این پرسش مطرح می‌گردد که آیا پوشیدن ماسک واقعا به مصونیت ما در برابر ابتلا به ویروس خطرناک کرونا کمکی خواهد نمود؟

آیا واقعا ماسک جلوی ویروس خطرناک کرونا را می‌گیرد؟

پزشکان و دستیاران معمولا از ماسک‌های جراحی برای پوشاندن دهان خود استفاده می‌نمایند تا در وهله اول از بیماران‌شان در برابر آلوده‌شدن با میکروب‌ها و مواد بیماری‌زا جلوگیری نمایند. زیرا بخش عمده‌ای از قطرات و ذرات از دهان و گلو در ماسک گیر افتاده و اجازه خارج شدن پیدا نمی‌نمایند. این به شرطی است که ماسک به طور منظم عوض گردد. در عمل‌های جراحی حداقل هر دو ساعت یکبار ماسک تعویض می‌گردد. اگر یک ماسک چندین بار استفاده گرد کارایی خود را از دست خواهد داد‌. البته هنوز اثبات نشده که ماسک صورت می‌تواند به طور کامل انسان را درمقابل ابتلا به ویروس‌ها مصون نگه دارد. با این حال، پوشیدن ماسک بهتر از نپوشیدن آن می باشد و می‌تواند کمک‌کننده باشد. این نوع از ماسک‌های ساده  از رسیدن میکروب به بینی و دهان جلوگیری نمایند. نکته مهمتر آن که مانع از دست زدن فرد به بینی و دهان‌اش می‌گردند عملی که به طور غیرارادی بعضی اوقات توسط افراد صورت می‌گیرد. در نتیجه، اگر بیمار باشید این نوع ماسک باعث می‌شود تا شما دیگران را آلوده نکنید.

ویروس خطرناک کرونا (2)

به خاطر داشته باشیم که در توصیه سازمان بهداشت جهانی برای جلوگیری از ویروس کرونا  اشاره‌ای به ماسک صورت نشده بلکه اولویت تمیزی دست‌ها می باشد. سازمان بهداشت جهانی توصیه نموده که از مواد الکلی مشابه مواد مورد استفاده در بیمارستان برای ضدعفونی نمودن دست‌های‌مان استفاده نماییم. البته شستشو با آب و صابون نیر موثر می باشد به شرطی که دست‌ها صحیح شسته شوند‌.

ماسک‌های فیلتردار که عموما در محیط‌های صنعتی و با احتمال وجود آلاینده‌های زیستی بالا استفاده می‌گردند در مقابله با ویروس موثرتر از ماسک‌های جراحی می باشنند. ماسک‌های فیلتردار که به اختصار FFP1 خوانده می‌شوند. این ماسک‌ها به علت داشتن فضای خلاء برای استخراج آلاینده از بدن بیشتر محافظت می‌نمایند‌. البته فقط نوع پیشرفته ماسک فیلتردار FFP-3 است که می‌تواند مانعی کامل در برابر ورود ریزگردهای ناشی از گرد و غبار، مولکول‌های پروتئینی، قارچ‌ها، ویروس‌ها، اسپورها و باکتری‌ها ایجاد نماید. بهترین راه‌حل این می باشد که شستن دست‌های‌تان را از یاد نبرید! این بهترین راهکار می باشد.

 

امیدوارم از خواندن  مقاله آیا واقعا ماسک جلوی ویروس خطرناک کرونا را می‌گیرد؟ رضایت کافی را داشته باشید ممنون از اینکه از وب سایت آلتین مد( التون باخیش آذر) دیدن کردید شما می توانید برای خواندن مقالات بیشتر به وب سایت آلتین مد سر بزنید و همچین میتوانید برای دیدن آخرین محصولات تولیدی شرکت آلتین مد در این سایت میتوانید به بخش فروشگاه بروید.در آخر این مقاله بسیار خرسند می شویم که ما را از نظرات خود بهرمند سازید.

دیدگاه ها بسته شده است