بهبود و توان بخشی معلولان (1)
بهبود و توان بخشی معلولان با کمک فیزیوتراپی و توان بخشی
بهمن ۲۱, ۱۳۹۸
مبارزه با روند پیری (3)
موثرترین راه‌ها برای مبارزه با روند پیری با ورزش کردن
بهمن ۲۵, ۱۳۹۸

اهمیت ورزش در حفظ سلامتی افراد پیر و مسن چیست؟

هرچه سن ما بیشتر می شود سطح فعالیت ها ی بدنی ما بتدریج کم می گردد. کم کم بدون اینکه بفمیم وزن ما بالا رفته و تناسب اندام ما از بین می رود. تنها راه داشتن یک بدن سالم و متناسب ورزش می باشد.

اهمیت ورزش در حفظ سلامتی (1)

چرا ورزش دارای اهمیت است؟

بدن انسان در طول هزاران سال تکامل، برای اینکه حرکت کند و تحرک داشته باشد ساخته شده است. در طی قرون گذشته هم انسان ها همواره در حال کار بدنی و حرکت بوده اند. در دهه های اخیر متاسفانه به دلیل علت تغییر ماهیت مشاغل، حرکت و فعالیت بدنی هر روز بیستر از زندگی روزانه مردم کم می شود. بدن ما برای این وضعیت ساخته نشده است. نتیجه آن اختلال عملکرد خیلی از قسمت های بدن و بروز بسیاری بیماری هاست.

 

 

باید نیاز های بدن خود را بشناسیم. بدن ما همانگونه که برای زنده ماندن غذا و آب و تنفس لازم دارد به حرکت و فعالیت فیزیکی هم محتاج می باشد. مهمترین فعالیت بدنی و فیزیکی در دوران ما همان ورزش است. ورزش از راه های مختلفی به حفظ سلامتی ( اهمیت ورزش در حفظ سلامتی ) در بسیاری از دستگاه های بدن ما کمک می نماید. چند مثال از کمک هایی که ورزش به سیستم اسکلتی و عضلانی ما می کند عبارتند از :

  • به ما کمک می کند تا بهتر راه برویم و در انجام کارهای روزمره مان به دیگران محتاج نباشیم.
  • به ما در حفظ تعادل کمک نموده و خطر زمین خوردن را در ما کاهش می.دهد.
  • قدرت و استقامت ما را بالا می برد. استخوان های ما را قوی می کند.ورزش ( اهمیت ورزش در حفظ سلامتی ) از پوکی استخوان جلوگیری می کند.
  • بعد از سی سالگی توده عضلات بدن انسان ها شروع به کاهش می نماید. ورزش این روند را کند می کند.
  • ورزش سبب می شود مفاصل سالمتر و نرمتری داشته باشیم. درد مفاصل در افرادی که ورزش می کنند کمتر است.
  • درد عضلات را در ما کم می کند.
  • ورزش زندگی طولانی تر و سالم تری ( اهمیت ورزش در حفظ سلامتی ) به ما میدهد.

 

  • اهمیت ورزش در حفظ سلامتی (3)

 

 

امیدوارم از خواندن این مقاله رضایت کافی را داشته باشید ممنون از اینکه از وب سایت آلتین مد( التون باخیش آذر) دیدن کردید شما می توانید برای خواندن مقالات بیشتر به وب سایت آلتین مد سر بزنید و همچین میتوانید برای دیدن آخرین محصولات تولیدی شرکت آلتین مد در این سایت میتوانید به بخش فروشگاه بروید.در آخر این مقاله بسیار خرسند می شویم که ما را از نظرات خود بهرمند سازید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *