ویروس کرونا
ویروس و بیماری کرونا
بهمن ۱۲, ۱۳۹۸
امراض در دوران سالخوردگی
امراض در دوران سالخوردگی
بهمن ۱۷, ۱۳۹۸

عامل اصلی ابتلا به افسردگی در جوامع مدرن چیست؟

کارشناسان با تحقیق بر روی کاربران تلفن‌های همراه هوشمند دریافتند وجود بعضی برنامه‌ها سبب افسردگی و ناامیدی در افراد می‌گردد.خیلی از هشدار‌ها از قبیل دسترسی به اینترنت، دریافت پیامک‌های تبلیغاتی، دریافت خبر از سراسر دنیا در هرلحظه، تصاویر و اعلان‌هایی از موفقیت، سفر یا اتفاق‌های گوناگون در زندگی دوستان و اطرافیان، پیامک‌های اعلام پرداخت قبض و بدهی ها، هشدار تمام شدن باتری و آنتن تلفن همراه همگی می‌توانند موجب استرس، نگرانی و حتی افسردگی در اشخاص شوند.


این نتایج را محققان با بررسی بر روی خلق و خو و احساسات بیش از ۵۰۰ هزار شخص دارای تلفن همراه به دست آورده اند؛ استفاده از وسایل دیجیتال و الکترونیکی برطبق پژوهش‌ها سبب بالا رفتن استرس و نگرانی در افراد می گردد.

یکی از رایج ترین مشکلات اختلال هراس، نداشتن تلفن همراه و یا خالی شدن شارژ و نبود آنتن آن می باشد که می‌تواند در بعضی افراد موجب حمله عصبی پنیک گردد.

کارشناسان توصیه می‌نمایند افراد از وابستگی بیش از حد به تلفن همراه خود خودداری نمایند، به جای تکیه به تلفن همراه برای استفاده از نقشه راه‌ها و شماره تلفن ها، این اطلاعات را به یاد بسپارید یا در دفترچه یادداشت نمایید. تمرین برای به خاطر سپردن شماره‌ها و استفاده از مسیر در نقشه‌های فیزیکی سبب تقویت حافظه و توان ذهنی می‌گردد.

قبض و بدهی‌های خود را به دقت مدیریت نمایید تا با دریافت پیامک دچار استرس و نگرانی نشوید.

عامل اصلی ابتلا به افسردگی در جوامع مدرن چیست؟ (1)
وقتی در روز را به کار‌های خود اختصاص دهید و در این بازه زمانی از تلفن همراه هوشمند خود استفاده ننمایید. مخصوصا شب ها، زیرا سبب بی خوابی و بدخوابی در شما می‌گردد.

از امکانات غیر فعال و ساکت نمودن پیام‌ها و اعلان‌ها روی برنامه‌های تلفن همراه خود استفاده کنید تا هرلحظه در معرض توفان اطلاعات و داده‌ها قرار نگیرید.

به جای استفاده از تکنولوژی های نوین برای ارتباط با دوستان و اعضای خانواده، با آنها تماس بگیرید و یا حضوری به دیدنشان بروید.

عامل اصلی ابتلا به افسردگی در جوامع مدرن چیست؟ (2)
فیلم و سریال‌های مورد علاقه خود را بر روی تلویزیون ببینید،چون نگاه کردن طولانی مدت به تلفن همراه موجب نزدیک بینی و ضعف بینایی در شما می‌گردد.

با رعایت نمودن راه کار‌های بالا تلفن همراه هوشمند شما تحت کنترل تان بوده و ناراحتی و استرس شما کمتر می‌گردد.

امیدوارم از خواندن مقاله عامل اصلی ابتلا به افسردگی در جوامع مدرن چیست؟ رضایت کافی را داشته باشید ممنون از اینکه از وب سایت آلتین مد( التون باخیش آذر) دیدن کردید شما می توانید برای خواندن مقالات بیشتر به وب سایت آلتین مد سر بزنید و همچین می توانید برای دیدن آخرین محصولات تولیدی شرکت آلتین مد در این سایت می توانید به بخش فروشگاه بروید.در آخر این مقاله بسیار خرسند می شویم که ما را از نظرات خود بهرمند سازید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *