تاثیر ویروس کرونا
تاثیر ویروس کرونا بر بخش های مختلف بدن
اسفند ۱۲, ۱۳۹۸
نگهداری از سالمندان
مرداد ۲۴, ۱۳۹۹

علائم بیماری کرونا و راه‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا

تابحال هزاران نفر به این ویروس آلوده شده‌اند و اشخاص زیادی جان خود را از دست داده‌اند. در این بین تعدادی از افراد آلوده به این ویروس هم درمان گشته‌اند. بیشترین میزان فراگیری ویروس در چین مشاهده شده ولی موارد بسیار زیادی هم در کشورهای دیگر از جمله ایران دیده شده است.

بیماری کرونا

علائم و نشانه‌های بیماری کرونا

کرونا در ابتدا شبیه به یک سرماخوردگی ساده می باشد و با گذشت زمان علائم آن شدیدتر می‌گردد. آبریزش بینی، گلو درد شدید، تب برای مدتی طولانی، سردرد و تنگی نفس از مهم‌ترین علائم بیماری کرونا می باشد. کودکان و افرادی که دارای مشکلات تنفسی، بیماری قلبی، ضعف سیستم ایمنی به دلیل انواع سرطان‌ها و بیماری‌های نقص ایمنی  می باشند، بیشتر در معرض ابتلا به کرونا ویروس قرار دارند.

با شناخت علائم کرونا و رعایت نکات بهداشتی عرضه شده از سوی سازمان بهداشت جهانی که در این مطلب به آن‌ها می‌پردازیم، از سلامت خود و دیگران محافظت نمایید.

 

راه‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا

 بیماری کرونا

دستان خود را به طور مرتب بشویید.

به طور منظم و با دقت دستان خود را با آب و صابون یا محلول ضدعفونی کننده حاوی الکل تمیز کنید.

چرا؟ شستن دست‌ها با آب و صابون یا محلول ضدعفونی کننده حاوی الکل، ویروس‌هایی را که ممکن است به دست‌های شما منتقل شده باشند، از بین می‌برد.

فاصله استاندارد با دیگران را رعایت نمایید.

با کسانی که سرفه یا عطسه می‌کنند، حداقل یک متر فاصله داشته باشید.

چرا؟ موقع سرفه و عطسه قطرات ریزی از بینی و دهان افراد به بیرون پرتاب می‌شود. اگر شما به آن‌ها خیلی نزدیک باشید و فرد دیگر مبتلا به ویروس باشد، این ذرات ریز که حاوی ویروس COVID-19 هستند از طریق تنفس به بدن‌تان وارد می‌شوند.

 

از تماس دست‌ها با چشم‌ها، بینی و دهان خودداری کنید
از تماس دست‌ها با چشم، بینی و دهان بپرهیزید.

چرا؟ دست‌ها با سطوح مختلفی در تماس هستند و ممکن می باشد ویروس را جذب کنند. زمانی که دست‌ها به ویروس آلوده شدند، به راحتی می‌توانند ویروس را به چشم‌ها، بینی و دهان انتقال دهند و از این طریق ویروس وارد بدن شما شده و شما را بیمار نماید.

بهداشت تنفسی را تمرین نمایید

مطمئن شوید که شما و اطرافیان‌

تان بهداشت تنفسی را رعایت می‌کنند. بهداشت تنفسی به معنی پوشاندن دهان و بینی با داخل آرنج یا دستمال کاغذی هنگام عطسه و سرفه و دور انداختن دستمال به سرعت می باشد.

چرا؟ قطرات ریزی که با عطسه و صرفه از دهان و بینی ما خارج می‌شوند، ویروس را گسترش می‌دهند. با رعایت نکات بهداشتی تنفسی، می‌توانید از اطرافیان خود در برابر ویروس‌هایی مثل سرماخوردگی، آنفولانزا و کرونای جدید COVID-19 محافظت نمایید.

اگر علائم کرونا را دارید با مراجع مربوطه تماس بگیرید

در صورتی که احساس ناخوشی می‌کنید در خانه بمانید. اگر علائمی مثل سرفه و تنگی نفس را در خود احساس نمودید به پزشک مراجعه کنید، مراجع مربوط را مطلع نمایید و از توصیه‌های متخصصین سلامت مربوطه پیروی نمایید.

چرا؟ متخصصین ملی و محلی شما به روزترین اطلاعات در مورد شرایط منطقه شما را دارند. اطلاع دادن به کمک رسان‌ها کمک می‌کند که شما را فورا به مراکز درمانی مناسب ارسال کنند. این کار هم برای خودتان بهتر است و هم از انتشار ویروس و عفونت‌های دیگر جلوگیری کرده‌اید.

برای پیشگیری ازابتلا به ویروس کرونا از توصیه‌های مراکز بهداشت پیروی نمایید.

در مورد جدیدترین اطلاعات و اقدامات در مورد ویروس COVID-19 آگاه باشید و توصیه‌های مراکز بهداشت یا محل کار خود را در مورد اینکه چگونه از خود و دیگران در برابر ویروس COVID-19 محافظت کنید، جدی بگیرید.

چرا؟ مراکز بهداشت هر منطقه به روزترین اخبار در مورد انتشار ویروس COVID-19 در منطقه را دارند و می‌توانند بهترین منبع برای راهنمایی افراد آن منطقه جهت محافظت از خودشان باشند.

 

 

امیدوارم از خواندن این مقاله رضایت کافی را داشته باشید ممنون از اینکه از وب سایت آلتین مد( التون باخیش آذر) دیدن کردید شما می توانید برای خواندن مقالات بیشتر به وب سایت آلتین مد سر بزنید و همچین میتوانید برای دیدن آخرین محصولات تولیدی شرکت آلتین مد در این سایت میتوانید به بخش فروشگاه بروید.در آخر این مقاله بسیار خرسند می شویم که ما را از نظرات خود بهرمند سازید.

دیدگاه ها بسته شده است