بیماری کرونا و روش مقابله با آن (3)
بیماری کرونا و روش مقابله با آن
بهمن ۲۹, ۱۳۹۸
فیزیوتراپی پارگی مینیسک زانو
فیزیوتراپی پارگی مینیسک زانو
اسفند ۵, ۱۳۹۸

 محافظت در مقابل ویروس کرونا

ویروس کرونا ( محافظت در مقابل ویروس کرونا ) تابحال بیش از 2000 قربانی داشته است و شیوع و موارد ابتلا به این بیماری از کشورهای گوناگونی گزارش شده است، در کشور ما نیز امروز نتایج آزمایشات اولیه دو نفر مثبت اعلام گشت. ویروس جدید تنفسی اگرچه به گفته پزشکان به اندازه آنفلوآنزا خطرناک نمی باشد، ولی در هر حال باید از خود در برابر آن مراقبت نمود و راه‌های پیشگیری از آن را شناخت.

محافظت در مقابل ویروس کرونا

ویروس کرونا ( محافظت در مقابل ویروس کرونا ) جدید، یک ویروس جدید تنفسی می باشد که نخستین بار در شهر ووهان کشور چین شناسایی گشت. خانواده ویروس کرونا به طور شایع در انسان‌ها چرخش داشته‌اند و باعث بیماری سرماخوردگی می‌گشتند. ویروس جدیدی که شیوع یافته است، قبلا در این خانواده ویروسی مشاهده نشده بود.

تجزیه و تحلیل‌های ژنتیکی در آزمایشگاه معلوم کرد که این ویروس از ویروسی مانند سارس احتمالاً در خفاش نشات گرفته است. البته همچنان تحقیقات در این حوزه ادامه دارد. اطلاعات در باره این بیماری به سرعت در حال افزایش می باشد و به محض دسترسی به اطلاعات جدید، در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

محافظت در مقابل ویروس کرونا

چطور خود را در مقابل این ویروس محافظت ( محافظت در مقابل ویروس کرونا )نماییم؟

در حال حاضر مثل ویروس‌های سرماخوردگی، واکسنی برای پیشگیری از این بیماری وجود ندارد. بهترین راه پیشگیری، خودداری از تماس با ویروس یعنی تماس نزدیک با اشخاصی است که علائم سرماخوردگی دارند و دارای سابقه سفر به چین در دو هفته گذشته می باشند. البته وزارت بهداشت توصیه می‌کند مردم همیشه موازین پیشگیری( محافظت در مقابل ویروس کرونا ) از انتشار بیماری‌های تنفسی را رعایت نمایند.

محافظت در مقابل ویروس کرونا

برای پیشگیری ( محافظت در مقابل ویروس کرونا ) از بیماری‌های تنفسی مانند ویروس کرونا ، توصیه‌های بهداشتی عبارتند از:

-‌ شست‌وشوی مکرر و صحیح دست‌ها با آب و صابون به مدت ۳۰ تا ۴۰ ثانیه، مخصوصا پس از رفتن به دستشویی، قبل از غذا خوردن، پس از تمیز کردن بینی، عطسه و سرفه. اگر آب و صابون به راحتی در دسترس نمی باشد، از محلول‌های برپایه الکل برای ضد عفونی دست، استفاده نمایید. البته اگر دست‌ها به وضوح کثیف هستند، همیشه از آب و صابون استفاده کنید.

-‌ از تماس دست‌های شسته نشده با چشم‌ها، بینی و دهان خودداری نمایید.

-‌ از تماس نزدیک با اشخاصی که علائم سرماخوردگی دارند، خودداری نمایید. فاصله را با این افراد حداقل یک تا دو متر حفظ نمایید و از روبوسی، در آغوش گرفتن و دست دادن خودداری نمایید.

-‌ در صورت داشتن علائم سرماخوردگی در منزل استراحت نمایید.

-‌ موقع  عطسه و سرفه، دهان و بینی خود را با هر وسیله ممکن بپوشانید. این عمل مانع پرتاب قطرات آلوده برروی صورت دیگر افراد یا سطوح و آلودگی آن‌ها می‌گردد و چرخه انتقال بیماری را قطع می‌نماید.

-‌پس از استفاده از ماسک یا دستمال، آن‌ها را در کیسه نایلون انداخته، درب کیسه را گره زده و در سطل زباله بیاندازید.

-‌ سطوح و اشیایی را که در معرض تماس مکرر با دست‌ها می باشند ، مثل دستگیره‌ها، با استفاده از اسپری‌ها یا پارچه‌های آغشته به مواد ضدعفونی کننده برای سطوح مقاوم وایتکس و برای سطوح حساس الکل ۷۰ درجه، به صورت مکرر تمیز و ضدعفونی نمایید.

محافظت در مقابل ویروس کرونا

درمان ویروس کروناچیست؟

فعلا هیچ نوع داروی ضد ویروس اختصاصی برای ویروس کرونا جدید ۲۰۱۹ وجود ندارد. با توجه به آنکه در حال حاضر از هر ۱۰ بیمار مبتلا ۹ نفر دچار علائم خفیف در حد سرماخوردگی می‌گردند، عمدتاً تب و سرفه به عنوان علائم اصلی به اضافه علائم فرعی مثل آبریزش، سردرد، احساس خستگی یا کوفتگی می‌گردند، باید از درمان‌های حمایتی و علامتی استفاده نمایند که شامل استراحت در منزل، مصرف مایعات فراوان نظیر سوپ و آب مرکبات، و مُسکن‌های تب بر می باشد .

در عین حال در موارد شدید بیماری که بیماران نیاز به بیمارستان دارند، علاوه بر تب و سرفه علائم دشواری تنفس مثل تنگی نفس نیز به علائم اضافه می‌گردد که در این صورت درمان‌ها بوسیله کادر درمانی در بیمارستان انجام می‌گردد. اشخاصی که فکر می‌کنند با بیمارانی که دچار علائم سرماخوردگی بودند و در دو هفته گذشته به چین مسافرت داشته اند، تماس نزدیک داشته‌اند، ضروری است که سریعا به نزدیک‌ترین مرکز بهداشتی درمانی یا پزشک مراجعه نمایند.

 

 

امیدوارم از خواندن مقاله محافظت در مقابل ویروس کرونا با آن رضایت کافی را داشته باشید ممنون از اینکه از وب سایت آلتین مد( التون باخیش آذر) دیدن کردید شما می توانید برای خواندن مقالات بیشتر به وب سایت آلتین مد سر بزنید و همچین میتوانید برای دیدن آخرین محصولات تولیدی شرکت آلتین مد در این سایت میتوانید به بخش فروشگاه بروید.در آخر این مقاله بسیار خرسند می شویم که ما را از نظرات خود بهرمند سازید.

 

 

دیدگاه ها بسته شده است