آلتین مد

توانبخشی فیزیوتراپی تجهیزات کمکی معلولین وسالمندان

خانه  »  مقالات   »   صندلی ترانسفر بیمار

صندلی ترانسفر بیمار

امروزه قشر بسیار بزرگی از جامعه بیماران و ناتوانان جسمی هستند. که طراحی و تولید ابزاری برای راحتی آنها از اقدامات مهم و حیاتی بشریت به حساب می آید . به همین منظور صندلی ترانسفر بیمار برای جابجایی این گونه بیماران ساخته شده است تا بیمار را از روی تخت، مبل ، ویلچر ،ماشین و توالت فرنگی جابجا کند. تا از مشکلات افراد معلول و دغدغه های خانواده های معلولین کاسته شود .

انتقال افراد کم توان و ناتوان از ویلچر به زمین ویا برعکس کار بسیار دشواری  است که در بیشتر اوقات هنگام جابجاییشان بیماردچار آسیب دیدگی می شود و باعث مشکلات بیمار می شود. اکثر خانواده ها برای ایجاد سهولت وعدم آسیب به بیمار خود و آسودگی بیشترخود از صندلی مخصوص برای جابجایی بیمار استفاده می کنند. که به آن صندلی ترانسفر بیمار گفته می شود . این صندلی این امکان را فراهم می کند تا افرادی که قادر به حرکت در صندلی چرخدار دستی یا برقی نیست ، در مسافت کوتاهی تا جای ممکن به آسانی حرکت کنند و هیچ آسیبی نبینند.

صندلی ترانسفر بیمار

صندلی ترانسفر بیمار یا همان صندلی انتقال بیمار یک وسیله ی پزشکی است. که برای بیمارانی که هیچ گونه قابلیت حرکتی و توانایی جسمی ندارند یعنی دچار معلولیت جسمی و حرکتی هستند. و یا افراد مسنی که کم تحرک هستند بسیار مناسب است. از این نوع صندلی بیشتر برای انتقال موقت بیمار استفاده می شود.

این صندلی را با ویلچر اشتباه نگیرید چون از ویلچر بیماری که از ناحیه کمر به پایین فلج است استفاده می کند. و خود بیمار با استفاده از دستان خود ویلچر را به حرکت در می آورد ولی این صندلی برای افرادی که به هیچ وجه قابلیت حرکت و توانایی جسمی ندارند استفاده می شود. و توسط شخصی که توانایی جسمی مناسبی دارد نیازمند است تا صندل را به حرکت در بیاورد و بیمار را جابجا کند . این نوع صندلی برای انتقال بیمار در مسافت های کوتاه کاربرد بسیار زیادی دارد که اکثرا در بیمارستان ها و یا خانه سالمندان به آن ها بیشتر احتیاج دارند.

مکان های مورد استفاده از صندلی ترانسفر بیمار

در بسیاری از موارد امدادگران و آتش‌نشانان نیز ممکن است از این محصول برای جا به جایی موقت مصدومان استفاده کنند‌ ولی بیشتر در مکان های زیر صندلی ترانسفر بیمار قابل استفاده است.

  • بیمارستان ها
  • خانه سالمندان
  • فرودگاه
  • موزه ها
  • مراکز خرید
  • اتاق‌ های متفاوت منزل

امکانات صندلی ترانسفر بیمار

  • قابلیت تغییر ارتفاع و بالابردن بیمار از 12سانتی  متری سطح زمین تا 70سانتی متر
  • دارای دومدل باتری وبدون باتری
  • امکان تاشو بودن صندلی
  • امکان برداشتن سریع و آسان بدون صرف انرژی بدنی

طراحی صندلی ترانسفر بیمار

صندلی ترانسفر بیمار به گونه ای طراحی شده است که تمام بخش های بدن بیمار در آن جای گرفته است و دارای دو الی چهار چرخ است و از ابزار های ایمنی متفاوتی در این صندلی استفاده شده است. تا از افتادن و واژگون شدن بیمار جلوگیری کند و به بیمار خاطرنشان می شود که بدون هیچ مشکلی به راحتی و با کمال ارامش مسافت های کوتاه را جابجا می کند .

این نوع صندلی ها متناسب با شرایط های خاصی ساخته شده اند که با توجه به خواسته های خریدار فروخته می شود این صندلی ها علاوه بر امکان جابجایی بیمار شما دارای لگن مخصوص توالت نیز هستند.

هنگام خرید صندلی ترانسفر بیمار به چه مواردی باید اشاره شود:

در هنگام خرید صندلی باید به موارد زیر دقت کرد تا خریدی مطمئن و کاربردی داشته باشید.

هنگام خرید این صندلی باید به وزن خود محصول توجه کنید تا زمانی که صندلی خالی را جابجا میکنید در شرایط سخت قرار نگیرید و به راحتی جابجا کنید.

وزن بیماران متفاوت است به همین منظور حتما قبل از خرید صندلی به وزنی که صندلی تحمل می کند دقت کنید تا بتوانید صندلی متناسب با بیمار خود خریداری نمایید.

تاشو بودن صندلی یکی از موارد مهم در خرید صندلی ترانسفر بیمار است تا بتوان صندلی را در خودرو قرار داد.

با کیفیت بودن صندلی نیز از موارد مهم به حساب می آید چون از هدر رفتن هزینه ها جلوگیری می کند.

ایمن باشد تا هنگام جابجایی بیمار هیچ آسیبی به بیمار وارد نشود و به راحتی بیمار انتقال پیدا کند.

اگر به دنبال صندلی ترانسفر بیمار با کیفیت برای جابجایی بیمار خود هستید با ما در ارتباط باشد.

09149165596

041-42262361

سوالی دارید ؟

نحوه خرید از آلتین مد

دسترسی سریع

از جشنوارهای ما با خبر شوید

[gravityform id="3" title="false" description="false"]

درباره آلتین مد

شرکت آلتون باخیش آذر (آلتین مد) طراح وسازنده انواع تجهیزات توانبخشی وفیزیوتراپی وکاردرمانی وتجهیزات نگه داری از معلولین با بهره گیری از کادری متعهد  ومتخصص فعالیت خود را از سال 1391 در زمینه تولید تجهیزات پزشکی آغاز نموده است .در این راستا  با اخذ روشهای نوین طراحی و تولید اقدام به تامین نیازهای مشتریان در چهار چوب مدیریت کیفیت بر اساس استاندارد iso 13485  کرده و متعهد به حفظ اثر بخشی و کارایی این  سیستم از طریق بازنگری و بهبود مستمر بر کلیه  فرآیندهای مهندسی  ومدیریتی می باشد.

طراحی شده توسط تیم انفورماتیک لحظه